Архітектура

Архітектурний проект – це не просто креслення майбутнього будівлі, це своєрідний генеральний план всього будівництва. Від того, наскільки детально і якісно складений проект, залежить не тільки надійність, довговічність і комфортність будівлі, але в деякій мірі і тривалість будівельних робіт.

Відносно новим і досить перспективним напрямком діяльності компанії BVI Group є розробка архітектурних проектів.

Шляхом співставлення і аналізу різних варіантів наша команда спільно із замовником аналізує декілька різних варіантів виходячи з вимог до поставлених у технічному завданні.

На цьому етапі наші архітектори шукають оптимальне архітектурне рішення. Вирішуються основні задачі пов’язані з загальними параметрами будівлі або споруди, її зовнішнім виглядом, плануванням.

Вже на цьому етапі архітектори тісно співпрацюють з профільними відділами, що проектуватимуть майбутні інженерні системи. Фінальний вибір технологічного обладнання та інженерних систем для оснащення споруди відбувається під наглядом наших інженерів.

 Наша команда може складати технічне завдання як з власником земельної ділянки і майбутньої споруди, так і забудовником. При необхідності ми підключаємо компетентних фахівців в області проектування, інженерного забезпечення, архітектури на етапі підготовки технічного завдання. На фінальному етапі передпроектної підготовки складається технічне завдання у якому зазначаються інженерно-технічні, протипожежні, санітарно-гігієнічні, екологічні та інші вимоги, що стосуються об’єкта, що проектується.

Як результат архітектурних проектних робіт наші спеціалісти підготовлюють наступні документи:

 • Фасад лицьової частини будинку. Можливе надання креслення фасадів будинку з різних сторін, що дозволять провести планування і оцінку зовнішнього вигляду будинку заздалегідь.
 • Вертикальний розріз будівлі. З вказанням основних позначок, як, наприклад, рівень низу фундаменту, рівень землі, рівень чистої підлоги, стелі.
 • Плани-схеми (горизонтальні розрізи) поверхів з вказанням розмірів всіх приміщень, місць розташування вікон, дверей, міжповерхових переходів і сходів.
 • План-схема покрівлі.
 • Креслення конструктивних вузлів (сполучення стін з підлогою та стелею, опори перекриттів, кріплення покрівлі і т. д.).
 • Схеми комунікаційних мереж (водопроводу, електропроводки, газопроводу, каналізації). з вказанними точками приєднання до магістральних ліній.
 • Пояснювальна записка з характеристикою розробленних рішень і вказівками по використанню будівельних матеріалів + розрахунок кількості необхідних будівельних матеріалів.
 • додаткова супровідна документація, та ін.

Електропостачання

Фахівці компанії BVI Group виконують роботи з проектування внутрішніх систем електропостачання, електроосвітлення, автоматизації та диспетчеризації для приватних квартир, котеджів, житлових будинків, офісних центрів, ресторанів, виробничих підприємств та інших об’єктів. Тісно співпрацюємо в даній сфері на умовах субпідряду з монтажними інсталяційними організаціями та компаніями-постачальниками обладнання.

Ми проектуємо силові електричні ланцюги і ланцюги електроосвітлення, електричні щити, щити автоматики та управління, слабкострумові мережі, мережі управління, систем безперебійного стабілізованого та аварійного електропостачання.

При проектуванні особливу увагу інженери проектувальники BVI Group приділяють дотриманню вимог з електробезпеки. Ми пропонуємо енергозберігаючі системи, що, в свою чергу, дозволяє економити в значній мірі кошти замовника.

Створення проекту з електропостачання включає в себе декількох етапів:

 • збір основних відомостей і матеріалів про об’єкт:
  • технічні або технологічні умови на проектування;
  • дизайн-проект;
  • архітектурна та будівельна планування об’єкта;
  • основні джерела споживання;
 • збір, аналіз і прорахунок електричних навантажень;
 • створення груп споживачів електроенергії;
 • розробка основних трас ланцюгів системи електропостачання;
 • підбір основного і захисно-комутаційного обладнання;
 • проектування силових щитів, щитів управління;
 • створення концепції централізованого управління та диспетчеризації.

Проектування систем електропостачання проводиться відповідно до діючих норм і правил (СНиП, ДБН).

Так як компанія BVI Group є виключно проектною організацією, ми підбираємо обладнання виключно виходячи з побажань клієнта і актуального технологічного рішення. Нами створювалися проекти на основі обладнання провідних світових та визнаних на ринку виробників: Schneider, IEK, ABB, Siemens, Moeller, DKS, E.next, Viko, Legrand, БКЗ, Одескабель, Delux, Devi, ELTRON-KABEL SJ, CMP Products, і т.д.

При необхідності контролю монтажу при реалізації проекту систем електропостачання, розробленого фахівцями BVI Group, інженери компанії, за попередньою домовленістю із замовником, здійснюють авторський нагляд на об’єкті.

Водопостачання

Інженери компанії BVI Group успішно проектують системи холодного і гарячого водопостачання, водопідготовки і очищення води, водовідведення та дренажу приватних будинків, квартир, підприємств і т.д.

В ході проектування водопостачання розробляється повний комплект проектної документації, що включає робочі креслення внутрішнього водопроводу і каналізації, а також специфікацію застосовуваного устаткування.

Робочий проект системи водопостачання виконується на підставі технічного завдання замовника, архітектурно-будівельних креслень і діючих будівельних норм і правил (СНиП, ДБН). Так як системи водопостачання, каналізації та опалення проектуються разом в розділі ОВК, то перед початком робіт зі створення системи водопостачання розробляється технічне завдання на проектування всіх трьох систем разом.

На основі наданих замовником архітектурно-будівельних креслень з експлікаціями приміщень фахівці нашої компанії розраховують показники по кресленнях водопостачання та каналізації:

 • загальна витрата води в секунду, в годину і на добу;
 • необхідний натиск води на вводі в будинок;
 • витрата кількості теплоти на гаряче водопостачання.

В результаті роботи інженерів проектувальників компанії BVI Group, замовнику надається комплект креслень, пояснювальна записка і специфікація обладнання, що застосовується.

У проекті системи водопостачання в обов’язковому порядку зазначаються місця проходження водопровідних магістралей, місця розміщення колекторних шаф, місця розміщення основного обладнання: бойлерів гарячого водопостачання, насосів, агрегатів системи очищення води та водопідготовки, датчиків. Вказуються вузли та місця підводки магістралей системи водопостачання та каналізації до споживачів води.

Для стабільного функціонування системи, фахівці компанії BVI Group допомагають у підборі обладнання. Так як наша компанія є виключно проектною організацією, ми підбираємо обладнання виключно виходячи з побажань клієнта і актуального технологічного рішення.

Якщо на об’єкт подається автономне гаряче водопостачання, проект обов’язково включає в себе план котельні. Оскільки кожен проект розробляється індивідуально, то кількість розділів може змінюватися в залежності від конструктивних особливостей інженерних мереж.

Компанія BVI Group практикує, при бажанні замовника, для контролю якості монтажу систем, послугу авторського нагляду, яка не дозволить підряднику відхилятися від проекту, самовільно зменшуючи собівартість робіт за рахунок зниження їх якості.

Опалення

Однією з найбільш складних і важливих систем серед внутрішніх інженерних мереж є опалення.

Фахівцями компанії BVI Group виконуються роботи з проектування систем опалення приватних будинків, котеджів, квартир, офісів, ресторанів, спортивних споруд, промислових, складських приміщень та інших об’єктів. Проектування системи опалення здійснюється на підставі технічного завдання замовника, архітектурно-будівельних креслень і діючих будівельних норм і правил (СНіП та ДБН).

Враховуючи ситуацію на ринку енергоносіїв, при проектуванні, ми звертаємо увагу не тільки на якість обладнання, а й на енергетичну ефективність, яка дозволить замовнику уникнути невиправданих витрат.

При проектуванні системи опалення основна увага приділяється кліматичних умов в районі будівництва, розмірами приміщення, особливостям планування, джерел теплопостачання і тепловитрат, функціональності системи автоматики та управління теплового пункту, основним принципам побудови системи теплопостачання відповідно до затвердженого технічного завдання.

Створення проекту системи опалення проводиться поетапно. Після надходження заявки на проект в нашу компанію, замовник отримує консультацію, під час якої нашим фахівцем дозволяються всі виниклі організаційні та технічні питання.
Основні етапи створення проектної документації систем опалення:

 • розробка основної концепції системи опалення у формі ескізного рішення проекту системи опалення;
 • на підставі затвердженого ескізного проекту і попередніх розрахунків розробляються детальний опис системи опалення – технічне завдання;
 • проведення розрахунків і розробка схем прокладки інженерних комунікацій. Після узгодження з замовником цього етапу проектування можливе проведення монтажних робіт по системі опалення.
 • розробка та складання повної специфікації на опалювальне обладнання та матеріали, остаточне оформлення проектної документації.

Так як компанія BVI Group є виключно проектною організацією, ми підбираємо обладнання виключно виходячи з побажань клієнта і актуального технологічного рішення. Нами створювалися проекти на основі обладнання провідних світових та визнаних на ринку виробників: Viessmann, Vaillant, Buderus, Mitsubishi Electric, Protherm, Rehau, Wilo, Fado, Kan, Oventrop, Ferroli і т.д.

Кондиціонування

Фахівці проектувальники компанії BVI Group маю досвід роботи більше 10 років особливо у сфері розробки схем і проектів для монтажних організацій з кондиціонування. Безпосередньо будучи присутнім на об’єктах з кондиціонування для збору та аналізу даних для подальшої установки системи кондиціонування, ми здійснюємо проектування побутових спліт та мульти-спліт систем, кондиціонерів прихованого монтажу: канальних, касетних, прецизійних кондиціонерів, системи чиллер-фанкойл та інших систем для організації центрального і зонального кондиціонування.

При розробці монтажної схеми або проекту, фахівці компанії BVI Group ми спираємося на існуючі будівельні норми (СНиП та ДБН), підбираємо сучасні актуальні технологічні рішення на основі комплексних енергозберігаючих систем, а це в свою чергу сказиваетсья на економічності рішень, що надаються замовникові. Так як ми не є продавцями обладнання, наші пропозиції виходять виключно з побажань замовника та доцільності використання сучасних технологій кондиціонування, іноді в тандемі з вентиляцією та опаленням. Нами проектувалося обладнання провідних світових та визнаних на ринку виробників: Daikin, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy, Panasonic, Toshiba, Hitachi, Carrier, LG, Midea, Ruud і т.д.

Основні етапи і складові при створенні проекту кондиціонування:

 • аналіз технічного завдання на створення системи кондиціонування;
 • проводяться основні розрахунки для реалізації проектного рішення:
  • розрахунки тепло- і вологонадходження в приміщення;
  • розрахунок повітрообміну в будівлі (чи потрібне підмішування свіжого повітря);
  • підбір основного обладнання;
  • розрахунок повітророзподільних пристроїв;
  • аеродинамічний розрахунок;
 • затвердження із замовником проектного рішення;
 • підготовка основного комплекту креслень:
  • розробка основної структурної схеми системи кондиціонування;
  • розміщення основного обладнання;
  • розміщення повітророзподільного обладнання;
  • розміщення повітроводів, фреонових магістралей та інших елементів;
  • розміщення і деталировка вузлів обв’язки обладнання;
  • <liвказівка приміток при монтажі системи кондиціонування;

 • при необхідності розробляється пояснювальна записка із зазначенням основних параметрів системи кондиціонування:
  • характеристика системи кондиціонування (марка, габаритні розміри, енергоспоживання і т.д.);
  • особливості системи автоматики (розподіл по зонах);
 • розробка специфікації обладнання;
 • відображення в проекті сертифікатів на проектні роботи.

Вентиляцiя

Вже більш ніж 10 років BVI Group здійснює діяльність у сфері проектування вентиляційних систем. За цей період, працюючи як на українському, так і на міжнародному ринках, нами виконуються проекти різної складності та напрямку. Це розрахунки і проектні рішення вентиляційних систем для квартир, котеджів, басейнів, офісів, ресторанів, лабораторій, торговельних, промислових і складських приміщень.

Система вентиляції є однією з головних складових компонентів для організації здорового мікроклімату і правильного теплового балансу в приміщенні.

У підборі проектного рішення фахівці компанії BVI Group згідно існуючих будівельних норм (СНиП та ДБН) підбирають сучасні актуальні технологічні рішення на основі комплексних енергозберігаючих систем, що, в свою чергу, дозволяє економити в значній мірі кошти замовника. Використання вентиляційного обладнання провідних світових та визнаних виробників: Systemair, Remak, AeroStar, Vents, Salda, Daikin, Mitsubishi, UnicoSystem і т.д.

Всі свої рішення на різних етапах проектування ми, в обов’язковому порядку, погоджуємо з замовником, або з генеральним підрядником, дизайнером і т.д. на підставі підписання проміжних актів.

Основні етапи і складові при створенні проекту вентиляції:

 • аналіз технічного завдання на створення системи вентиляції;
 • виробляються основні розрахунки для реалізації проектного рішення:
  • розрахунки тепло- і вологонадходження в приміщення;
  • розрахунок асиміляції шкідливих газовиділень;
  • розрахунок повітрообміну в будівлі;
  • підбір основного вентиляційного обладнання;
  • розрахунок повітророзподільних пристроїв;
  • аеродинамічний розрахунок;
 • твердження із замовником проектного рішення;
 • підготовка основного комплекту креслень:
  • розробка основної структурної схеми системи вентиляції;
  • розміщення основного вентиляційного обладнання;
  • розміщення повітророзподільного обладнання;
  • розміщення повітропроводів, вентиляційних магістралей та інших елементів;
  • розміщення і деталировка вузлів обв’язки вентиляційного обладнання;
  • вказівка приміток при монтажі системи вентиляції;
 • розробляється пояснювальна записка із зазначенням основних параметрів системи вентиляції:
  • характеристика системи вентиляції (марка, габаритні розміри, енергоспоживання і т.д.);
  • таблиця розрахунків повітрообміну по приміщеннях;
  • особливості системи автоматики вентиляції;
 • розробка аксонометрических схем системи вентиляції (якщо основні
  креслення виконані в 2D форматі);
 • розробка специфікації обладнання;
 • відображення в проекті сертифікатів та дозвільної документації на проектні роботи.

Терміни виконання проектних робіт безпосередньо залежать від розміру приміщення, і від ступеня енергозаощадження проектного рішення, більше стосується пасивного будинку.